fbpx

Website trafiğini artırma

1594
Website trafiğini artırma

Website trafiğini artırma sizce neden önemlidir? Herhangi bir işletme sahibine ya da pazarlamacıya bu dünyadaki en çok istediği şeyi sorduğunuzda size “daha çok müşteri” diyecektir. Günümüz şartlarında daha çok müşteri bulabilmek, dijital dönüşüme uyum sağlayarak gerçekleşir.

Website trafiği nedir

Website trafiği, bir websitesini ziyaret edenler tarafından gönderilen ve alınan veri miktarıdır. Website trafiği, ziyaretçi sayısına ve ziyaret ettikleri sayfa sayısına göre belirlenir. Firmalar, sitelerinin hangi bölümlerinin veya sayfalarının popüler olduğunu görmek için gelen ve giden trafiği izler. Bugün ki içeriğimizde sizlere website trafiğini artırma ‘nın birçok yolundan bahsedeceğiz.

Reklam verin

Bu seçenek sizin için çok net bir cevap olabilir.Ama website trafiğini artırma ‘nın en kısa yollarından biri reklamdır. Arama ağı reklamları, sosyal medya reklamları ya da video reklamları Ziyaretçileri çekmenin, markanızı oluşturmanın ve sitenizi insanların önüne çıkarmanın mükemmel yollarından biridir. Ücretli stratejilerinizi hedeflerinize uyacak şekilde ayarlayın; yalnızca daha fazla trafik mi istiyorsunuz yoksa dönüşümleri de mi artırmak istiyorsunuz? Her reklam aracının artıları ve eksileri vardır. Bu nedenle ödeme yapmadan önce hedef kitlenizi ve sektör araştırmanızı dikkatlice araştırın.

Sitenize gelen ziyaretçilerin alışveriş yapacağını düşünüyorsanız, pahalı olsa bile rekabeti yüksek anahtar kelimeleri hedef alabilirsiniz.

Eğer küçük işletme iseniz size en uygun reklam türlerini buradan okuyabilirsiniz.

Sosyalleşin

Harika içerikler üretmek ve insanların bunu bulmasını beklemek yeterli değildir. Proaktif olmalısınız. Web sitenize gelen trafiği artırmanın en iyi yollarından biri, içeriğinizi tanıtmak için sosyal medya kanallarını kullanmaktır. Instagram, hedef kitlenizle duygusal bir bağ kurarak takipçi sayısını organik olarak büyütebileceğiniz bir araçtır. Instagram’da kurumsallığa çok fazla yer yok, takipçilerinizle biraz samimi olmak markanıza olan güveni ve sevgiyi artıracaktır.

Linkedin genel olarak yetişkinlerin, işverenlerin veya iş arayanların bulunduğu bir sosyal ağdır. Eğer şirketlere danışmanlık veya herhangi bir hizmet veriyorsanız mutlaka bir Linkedin hesabınız olmalıdır.

Farklı içerikler üretin

Her insan sadece yazı veya görsellerden oluşan içerikleri tüketmek istemeyebilir. Bazen video, bazen görsel, bazen de yazılar paylaşmalısınız. Eğer yapabiliyorsanız bu üç içerik türünü de karıştırabilirsiniz. Her yazıdan sonra açıklayıcı bir görsel ya da video, hedef kitlenizin ilgisini daha çok çekebilir ve içeriklerinizde daha fazla vakit geçirebilirler.

website trafiği artırma

Etkileyici başlıklar yazın

Başlıklar içeriğinizin en önemli bölümlerinden biridir. İlgi çekici bir başlık olmadan, en kapsamlı blog yayınınız bile okunamayacak. Başlık yazma sanatında ustalaşın. İçeriklerinizi yayınlamadan önce kendinizi okuyucu yerine koyun ve en beğendiğiniz başlığı yazın.

Site içi seo’ ya dikkat edin

İçeriğinizi arama motorları için optimize etmek en değerli ve en etkili bir uygulamadır. Görsellerinizin alt metninden en iyi şekilde yararlanıyor musunuz? Yeni içeriğe dahili bağlantılar oluşturuyor musunuz? Meta açıklamalar ne olacak? Site içi SEO için web sitenizin yaşlı olması gerekmez ve website trafiğinizi artırma ‘nıza yardımcı olacak en önemli etkendir.

Uzun kuyruklu anahtar kelimeleri hedefleyin

En popüler ve sektörünüze en uygun anahtar kelimelerinizi planladıysanız ardından uzun kuyruklu anahtar kelimeleri de hedefleme zamanınız gelmiştir. Uzun kuyruklu anahtar kelimeler, Google aramalarının çoğunu oluşturur. Eğer biraz uzun başlıklarınız yoksa çok şey kaçırırsınız.

Websitenize konuk davet edin

Hedef kitlenize uygun herhangi bir iş kolunda uzmanlaşmış kişilerle röportajlar yaparak soru cevap şeklinde web sitenizde yayınlayın. Popüler bir konuk hem marka bilinirliğinizi ve güveninizi artırabilir hem de takipçileri tarafından sitenize gelen trafiği artırabilir.

Website trafiğini artırma

Farklı sitelerden backlink alın

Otoritesi ve popüleritesi yüksek sitelerden backlink alımı yapabilirsiniz. Diğer siteleri sizinle bağlantı kurmaya ikna etmeye çalışmak yerine (sıkıcı ve zaman alıcı bir işlem), yalnızca bağlantı kurmaya değecek bir içerik oluşturun. Eğer içeriğiniz çok iyiyse zaten sektörünüzle alakalı olan siteler size backlink verecektir.

Dahili bağlantı

Web sitenizin gücü yalnızca kaç sitenin size link verdiğine göre belirlenmez. Aynı zamanda dahili bağlantı yapınızdan da etkilenebilir. İçerik oluştururken ve yayınlarken, web sitenizdeki konu ile alakalı diğer içeriklere dahili bağlantılar verdiğinizden emin olun. Bu sadece SEO’ya yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda kullanıcı için daha iyi, daha kullanışlı bir deneyim sağlar. Web sitenize artan trafiğin temel yapı taşlarından biridir.

E-posta pazarlamasını es geçmeyin

Pek çok işletme, içerik pazarlaması yoluyla daha geleneksel yöntemleri unutturabilecekleri yeni müşteriler çekmeye odaklanmıştır. E-posta pazarlaması güçlü bir araç olabilir ve orta derecede başarılı bir e-posta patlaması bile trafikte önemli bir artışa neden olabilir. Sadece işletmenizdeki her güncellemeyi müşterilerinize iletmeye çalışmayın. Çünkü bu, müşterileriniz için biraz can sıkıcı hale gelebilir.

Sitenizin hızlı olduğundan emin olun

Hiç bir web sayfasının yüklenmesi için otuz saniye beklediniz mi? Ben de beklemiyorum. Sitenizin yüklenmesi sonsuza dek sürerse, hemen çıkma oranınız yüksek olacaktır. Sayfalarınızın görüntü dosyası boyutları, sayfa yapısı ve üçüncü taraf eklentilerin işlevleri de dahil olmak üzere mümkün olduğunca teknik olarak optimize edildiğinden emin olun. Siteniz ne kadar hızlı yüklenirse o kadar iyidir.

Website trafiğinizi artırmak için bizimle çalışmak isterseniz sol alt kısımdaki WhatsApp butonuna tıklayarak iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

Yükleniyor...
WhatsApp'tan Bize Yaz. Yardım Al!
Bilgi Al
1
Sormaktan çekinme,
Bir mesaj kadar yakınız!