fbpx

Sosyal Medya Hesaplarınız İçin Kullanabileceğiniz Uygulamalar

1928
Sosyal Medya Hesaplarınız İçin Kullanabileceğiniz Uygulamalar

Sosyal medya yönetimine yeni başlayan ya da kendi işletmesinin hesabını kendi yöneten işletme sahipleri,düzensiz ve plansız paylaşımlar yaparak aslında ortaya daha zararlı bir iş çıkarmış oluyor.Hatta özgün içerikler üretmek yerine rakip firmaların paylaşımlarını ekran görüntüsü alıp yazılarını kopyalayanlar bile var.Her medya kanalında olduğu gibi rakip firmaların görsellerini ve makalelerini kopyalamak kendi firmanızı olumsuz etkilerken,rakip firmaları olumlu yönde etkileyecektir.Bunun için en uygun söz : Taklitler,aslını yüceltir.

# Nasıl Özgün İçerikler Üretebilirsiniz?

Özgün içeriklerinize ilham olabilmesi için öncelikle markanıza uygun bir logo tasarlayın.

Logonuzun renklerini vurgulayan tasarımlar yapın.

Paylaşımlarınıza sadece logonuzu ya da bir iletişim adresinizi ekleyin.

Sektörünüzle alakalı gelişen teknolojileri veya haberleri mutlaka takip edin.

Hizmetlerinizden bahsetmek yerine insanların sizi neden tercih etmeleri gerektiğini anlatın.NE ve NASIL sorusu sizi ürün yapar.NEDEN sorusu ise marka…

Mutlaka bir sloganınız olmalı,sloganınıza vurgu yapan içerikler üretin.

Örneğin,vurgu yapmak istediğiniz kelime hız ise hizmetinizi veya ürünlerinizi hızı temsil eden nesneler veya varlıklarla kıyaslayabilirsiniz.

Coca-Cola,Netflix gibi dev markalar içerik üretimine yıllık milyon dolarlar ödüyor.Bu da sosyal medyanın ve özgün içerik üretiminin marka için son derece önemli olduğunu gösteriyor.

# Tasarım Uygulamaları

Neredeyse herkesin bildiği ve tasarım uygulaması denilince ilk akla gelenlerden biri de Canva’dır.PRO sürümünde 60 milyondan fazla fotoğraf ve tasarım bulunduran Canva,sosyal medya yöneticilerinin en çok tercih ettiği tasarım uygulamalarından birisi haline geldi.

Crello,çok fazla bilinmese de farklı sektörlere birçok farklı video ve görsel içeriklerinizi üretebileceğiniz bir araçtır.Demo ve Pro sürümü vardır.

Smartmockups,tasarımlarınızı online olarak 1 dakika içerisinde mobil ve masaüstü cihazlara,kartvizit ve broşürlere,T-shirt ve daha fazlasına uyarlayabileceğiniz şablonlar içermektedir.

Mockupworld,Smartmockups’tan tek farkı şablonları indirmelisiniz.Biraz da photoshop bilginize dayanarak profesyonel tasarımlar oluşturabilirsiniz.

Freepik,vektörel,photoshop,fotoğraf,ikon ve Powerpoint sunum taslaklarını,işinizi kolaylaştırmak için tasarlar ve ücretli veya ücretsiz içerikler olarak indirmenizi sağlar.

Bu tasarım programları harika bir başlangıç için işinize yarayacaktır.

# Sektörünüz Hakkında Güncel Haberler Alın

Sektörünüz hakkında nasıl sosyal medya yönetimi yapabileceğinizden,içeriklerinizi hangi tasarım programlarıyla üretebileceğinizden bahsettik.Özgün içerik üretebilmeniz için sektörünüz hakkındaki gelişmelerden ve güncel haberlerden nasıl anında bilgi alabileceğinizi de öğretmek istiyoruz.

Öncelikle Google’ın bu konudaki yaklaşımı ve sunduğu hizmetler çok değerlidir.

Google Alerts web sitesini ziyaret ederek,mail adresinizi ve takip etmek istediğiniz konuyu çok kolay bir şekilde girerek blog hesaplarının abonesi olabiliyorsunuz.Takip etmek istediğiniz konu hakkında popüler blog sitelerinin yayınladığı güncel bilgilerden anında haberdar olabiliyorsunuz. Think With Google,daha çok kendi web sitesinde düzenli olarak bloglar yayınlayarak dijital dönüşüm hakkında ilham almanızı ve trendleri takip edebilmenizi sağlar.

Siz yine de bir Sosyal Medya Uzmanı ile çalışmak istiyorsanız,WhatsApp butonuna tıklayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

Yükleniyor...
WhatsApp'tan Bize Yaz. Yardım Al!
Bilgi Al
1
Sormaktan çekinme,
Bir mesaj kadar yakınız!