fbpx

Reklam Performansını Arttırmak İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

3428
Reklam Performansını Arttırmak İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Reklam performansını arttırmak, hem müşterileriniz için hem de sizin için çok önemli bir çalışmadır. Müşterileriniz reklamlarınızdan daha memnun kalırken siz de daha fazla kazanç elde edebilirsiniz.

Facebook’un reklam sistemi insanlar ve işletmeler açısından değeri en üst seviyeye çıkarmak için tasarlanmıştır. Bu nedenle, reklamların hangi özelliklerinin düşük kaliteye neden olduğunu ve dolayısıyla insanlar ve işletmeler için değeri azaltma eğiliminde olduğunu anlamak amacıyla araştırmalar yapıyor ve topluluğumuzun görüşlerini analiz ediyoruz.

Reklam içeriklerinin ve yönlendirme sayfaları gibi tıklama sonrası deneyimlerin düşük kaliteli olarak nitelendirdiğimiz temel özelliklerinden bazılarını aşağıda bulabilirsiniz. Reklamınız bu özelliklerden birini içeriyorsa, reklamınızın toplam değerinin reklam kalitesi bileşeni nispeten düşük olabilir. Benzer şekilde, sürekli olarak ilkeleri ihlal eden veya düşük kaliteli reklamlar yayınlarsanız, sistemimiz Sayfanızı, domaininizi, reklam hesabınızı veya diğer ilişkili varlıklarınızı düşük kaliteli olarak ilişkilendirebilir ve bu varlıklardan oluşturulan reklamların açık artırmalardaki rekabet gücü azalabilir.

Bu da, reklamın daha maliyetli olacağı ve bu özellikler ve ilişkilendirmeler olmasa alacağından daha az sonuç alacağı anlamına gelir. Reklamınızın performansını en üst seviyeye çıkarabilmek için reklam içeriklerinizde ve yönlendirme sayfaları, Sayfanız, domaininiz, reklam hesabınız ve diğer ilişkili varlıklar dahil olmak üzere tıklama sonrası deneyimde bu özelliklerden kaçınmanızı tavsiye ederiz.

WhatsApp : 0541 415 82 90

Düşük Kaliteli Reklam İçeriklerinin Özellikleri

facebook reklam performansını arttırma
reklam performansını arttırmak
 • Etkileşim tuzağı: Reklamlar daha fazla beğenme, yorum ve paylaşım almak için insanları gerçek olmayacak biçimde etkileşime geçmeye teşvik eden spam içerikler kullandığında gerçekleşir. Bir reklamın Düşük Kaliteli veya Rahatsız Edici İçerikler ilkemizi ihlal ettiğini tespit edersek, bu reklamı reddedeceğimizi hatırlatmak isteriz.

WhatsApp : 0541 415 82 90

reklam performansını iyileştirmek

Yönlendirme sayfaları dahil olmak üzere düşük kaliteli tıklama sonrası deneyimlerin özellikleri

 • Güvenilir veya özgün içeriklerin yer almaması.
 • İçeriklere oranla çok fazla reklam içerme.
 • Açılır reklamlar veya ara reklamlar: Kullanıcı deneyimini aksatan tüm reklamlar buna dahildir. Yasal olarak gerekli açıklamalar veya ödeme duvarları gibi gizli içerikler buna dahil değildir.
 • Beklenmedik içerik deneyimleri: Örneğin, bir makaleye ait içeriklerin birden fazla sayfaya yayıldığı ve birinin makalenin tamamını okumak için birden fazla sayfaya tıklamasının ve/veya sayfaları yüklemesinin gerektiği sayfalar buna dahildir.
 • Yanıltıcı deneyimler: İnsanların bize reklamverenlerle olan deneyimleri hakkında ürünler, beklenen teslimat süreleri, müşteri desteği deneyimleri ve benzeri konularda yanlış beyanlarda bulunan reklamlar ve internet sitelerinden memnun olmadıkları yönünde görüş bildirmeleri. Daha fazla bilgi alın ve bir reklamın Yanıltıcı İddialar ilkemizi ihlal ettiğini tespit edersek, bu reklamı reddedeceğimizi unutmayın.

Reklam kalitesini ölçmek için diğer bazı kullanıcı sinyallerini de kullanıyoruz. Bunlardan bazıları şunlardır:

 • Reklamı Gizle
 • Bu reklamverenin tüm reklamlarını gizleme
 • Reklamı tekrar nedeniyle gizleme
 • Reklamı Şikayet Et
 • Yönlendirme sayfasından Hemen Çıkma Oranı
 • Yönlendirme sayfasında kalma süresi

Düşük kaliteli özelliklere bakılmaksızın, tüm reklam ve yönlendirme sayfalarının aşağıdakiler dahil olmak üzere Topluluk Standartlarımıza ve Reklam İlkelerimize uyması gerektiğini hatırlatmak isteriz:

Reklamverenlerin alakalı tüm ilkeleri anlamaları ve bu ilkelere uymaları beklenmektedir.

Facebook Reklam performansını arttırmak, Facebook reklam performansını iyileştirmek, Facebook reklam performansını yükseltmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

WhatsApp: 0541 415 82 90

1 Yorum
  facebook hesap silme

  çok güzel bir yazı elinize sağlık

Bir cevap yazın

Yükleniyor...
WhatsApp'tan Bize Yaz. Yardım Al!
Bilgi Al
1
Sormaktan çekinme,
Bir mesaj kadar yakınız!