fbpx

Özgün İçerik Oluşturmanız İçin 4 Neden

1901
Özgün İçerik Oluşturmanız İçin 4 Neden

Özgün içerik oluşturmak kolay bir iş değildir. Rakipleriniz sektörünüzle alakalı tüm içerikleri web sitelerinde yayınlamış olabilir ancak bu makalede, mükemmel şekilde optimize edilmiş özgün içerik oluşturmak için size bazı hızlı ipuçları ve püf noktaları sunuyoruz.

Özgün İçerik Nedir?

Özgün içerik, metin, video veya diğer medya türlerinde olsun, daha önce hiç yapılmamış bir şekilde üretilen her türlü materyali ifade eder. Örneğin, bir blog yayını daha önce hiç çevrimiçi olarak yayınlanmamışsa orijinal sayılır. Özgünlük, içerik oluşturma stratejinizde önemli bir rol oynar. Alakalı ve bilgilendirici yüksek kaliteli içerik oluşturmanın ilk adımıdır. Orijinal içerik ayrıca web sitenizi diğer sitelerden ayırır ve hatta alabileceğiniz trafik türünü bile etkiler.

İçerik değil, Özgün İçerik Kraldır

Ayrıca, sitenizin arama sıralamasını iyileştirmek için içeriğinizin yeni, alakalı ve orijinal olduğundan emin olmalısınız. Sorun şu ki, ikincisini bulmak ya da üretmek zordur. Özellikle son derece rekabetçi nişlerde özgün fikirler bulmak zordur.

Yayınlanan içeriği çoğaltmak istiyorsanız, kendinize özgü bir içerik oluşturduğunuzdan emin olun. Kendi fikirlerinizi ekleyin ve içeriği olduğu gibi kopyalamayın. Kendi içeriğinizi yine kendi sitenizde 2 farklı sayfada yayınlayacak olsanız bile birebir kopyalama yapmayın. Yayınınız kaynağınızla aynı formda veya İnternet’teki herhangi bir yerden alınmadığı sürece orijinal içerik olarak kabul edilebilir.

İçeriklerinizi arama motorları için değil, web sitenizi ziyaret eden kullanıcılar için oluşturmalısınız. Çünkü arama motorlarının en çok önemsediği konu, kullanıcı deneyimidir.

Özgün İçerik Kanıtı
Sektöründen dolayı belirli zamanlarda özgün içerik ürettiğimiz müşterimizin günlük 5.645 görüntülenme aldığını görüyorsunuz.

Artık orijinal içeriğin ne olduğunu bildiğinize göre, bunun neden önemli olduğunu daha ayrıntılı olarak ele alalım.

1. Aramalardaki Sıralamanızı Yükseltir

Özgün içerik oluşturmak, başarılı bir SEO stratejisinin önemli parçalarından biridir. Sizinle aynı işi yapan ve aynı konuları anlatan milyonlarca rakibiniz olabilir. İlgi çekici bir başlık ve sadece sizin sitenizde bulunan yazı, görsel ya da videolar ile daha fazla müşteri kazanabilirsiniz. Özgün içerikler, çevrimiçi görünürlüğünüzü ve arama sorgularındaki sıralamanızı belirler.

Sizin gibi aynı konu üzerinde içerik üretenler, sizin hazırladığınızın içeriğin değerli olduğunu anladığında size ücretsiz bağlantı verebilir. Aynı konuyu kendi web sitelerinde anlatırken içeriğin kaynağında sizin olduğunuzu belirtirler.

Arama sıralamanızı iyileştirmek ve yüksek kaliteli bağlantılar almak istiyorsanız, kendi siteniz veya çalıştığınız şirket için yalnızca yüksek kaliteli özgün içerik oluşturduğunuzdan emin olun.

2. Otoritenizi ve Güvenirliğinizi Artırır

Sektörünüzdeki kişilerin çok sık bahsetmediği, rekabet düzeyi düşük anahtar kelime ve uzun kuyruklu başlıklara odaklanırsanız size büyük bir avantaj sağlayabilir. Bu içerik stratejisi, sektördeki bilgilerinizi göstermenize olanak tanıyarak, yol boyunca güvenilirliğinizi artırmanıza yardımcı olur. Bir ürünü veya hizmeti arama motorlarında sorgulamanın birçok çeşidi var. Keyword Tool aracı ile anahtar kelimelerinizin arama motorlarında nasıl aratıldığını sorgulayabilir ve çıkan sonuçlara göre içerik üretebilirsiniz.

Sunduğunuz ürünler veya hizmetler hakkındaki orijinal içerik üretmek, kullanıcılara kendileri için yapabileceğiniz işler hakkında detaylı bilgiye sahip olduğunuzu gösterir. Güvenilirliği artırmak ve hedef kitlenize, neden sizi seçmeleri gerektiğini kanıtlayın.

3. İçerikleriniz Popüler Hale Gelebilir

Web site ziyaretçilerinizi artırmanın en iyi yolu, akıllı, eğlenceli ve bilgilendirici içerikler üretmektir. Okuyucular için değerli bilgiler sağlayan iyi araştırılmış bir makalenin, sosyal medya platformlarında paylaşılma olasılığının daha yüksek olduğunu unutmayın. Bu tür içerikler aynı zamanda ilgilenen insanları yorum veya öneri bırakabilecek kadar tutar.

Clickbait ve aldatıcı yayınların her yerde olduğu bir dönemde, yüksek kaliteli içeriğe rastlamak neredeyse zordur. İnsanlar değerli içerikle karşılaştıklarında, sadece onu okumakla kalmaz, aynı zamanda bunu arkadaşlarıyla ve aile üyeleriyle paylaşmayı da ihmal etmez.

4. Google Sizi Ödüllendirir

Eğer başka bir siteden içerik kopyaladıysanız, arama motorları bunu dakikalar içerisinde fark edebilmektedir. Bir rakibinizin içeriğini kopyalamak rakibinize değer kazandırır. Siz de web sitenizi arama sonuçlarında ilk 10 sayfada bile bulamayabilirsiniz. Özgün içerikler arama motorları için her zaman altın değerindedir. Google algoritma güncellemeleriyle 2009’dan beri site sahipleri özgün içerik üretmek zorundadır. Çünkü Google, 2009’dan beri meta etiketleri içerisindeki kelimelere bakmadığını söyledi. Başarı için özgün içerik üretmek şart ama kolay değil. Tonlarca araştırma, zaman ve çaba gerektirir: özellikle pazarlama sektöründe yeniyseniz. Daha sonra, içeriğinizden alacağınız istisnai faydaları düşünürseniz, uzun vadede buna değeceğini fark edeceksiniz.

İçeriklerin Özgün İçerik Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Web siteniz için ürettiğiniz içeriklerin özgün olup olmadığını test etmeniz için bazı araçlar vardır. Sizler için bizimde kullandığımız en basit ve kullanışlı özgün içerik testi sitesini açıklıyoruz.

Özgün içerik testi

Plagiarisma, 200 farklı dil seçeneği ile ister mobil cihazınızda isterseniz masaüstü bilgisayarınızda kullanabileceğiniz bu özgün içerik testi aracı oldukça popüler ve basit bir kullanışa sahiptir. Çok detaylı olmasa da içeriklerinizde yaptığınız dil bilgisi hatalarını da belirterek düzeltmenizi önerir.

İçerik üretecek vaktiniz ya da tecrübeniz olmayabilir. İşiniz için SEO uyumlu özgün içerikler üretebilmemiz için WhatsApp butonuna tıklayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

Yükleniyor...
WhatsApp'tan Bize Yaz. Yardım Al!
Bilgi Al
1
Sormaktan çekinme,
Bir mesaj kadar yakınız!