fbpx

Kripto Para Piyasa Hacimleri

604
Kripto Para Piyasa Hacimleri

Kripto para siteleri üzerinden işlem yapmaya yeni başlayacakların dikkat etmesi gereken noktalar arasında kripto para piyasa hacimleri gelmektedir. Bu hacim ilgili kripto paranın ne kadar el değiştirdiğini ve yatırımcılar arasında ne kadar çok talep gördüğünü ifade etmektedir. Bu bilgiler son 24 saatlik güncel verilerden elde edilmektedir. Dolayısıyla bütün kripto para borsalarında gerçekleşen işlemleri analiz ettiğinizde alım ya da satım için en uygun olan kripto para birimine kolayca ulaşabilirsiniz.

Kripto Para Piyasa Hacimleri

Kripto para nasıl alınır diye araştırdığınızda sanal para türleri ve hacimleri ile ilgili bilgiye de ulaşabilirsiniz. Bu sayede seçtiğiniz kripto para için alım fırsatı olup olmadığını görebilir, onunla ilgili fiyat istikrarının varlığını sorgulayabilirsiniz. Bunun yaparken seçtiğiniz dijital paranın hem kendi geçmişini incelemeli hem de diğer kripto para birimlerine karşı ne durumda olduğunu karşılaştırmalısınız. Eğer işlem hacmi fazlaysa bu durumda kripto para madenciliği, alım satımı yapmak isteyen yatırımcı sayısında da artış meydana gelecektir. Bu nedenle diğer yatırımcıların ilgili dijital paraya talebini takip ederek de uzun vadeli kârlı yatırımlar yapabilirsiniz.

Kripto Para Piyasa Hacmi 2021

Yeni yıla girilmesiyle birlikte kripto para piyasa hacimlerinde ciddi yükselişler yaşanmıştır. Özellikle Ocak ayının ortalarında bütün kripto para piyasalarında yaşanan hacim yaklaşık 90 milyar dolar üzerinde artmış ve toplam hacim 1 trilyonun üzerine yükselmiştir. Bunun en önemli nedeni ise kripto paraların en çok tercih edilen türü olan Bitcoin’in değerinde yaşanan artış olmuştur. Kurumsal ilginin artmasıyla birlikte Bitcoin’in işlem hacminin arttığı ifade edilmiştir. Bunun yanı sıra Bitcoin’in öncelikli değişim aracı olarak kullanılabilen tokenlar arasında yer alması da bu durumun nedenleri arasında yer almaktadır. Bu nedenle bitcoin ile ilgili kripto para al sat işlemleri yaygın olarak yapılmaktadır.

Kripto Para Piyasa Hacmi 2021

Kripto Para İşlem Hacminin Artması Ve Azalması

Kripto paralarla ilgili yatırım değerlendirmesi yaparken işlem hacimlerine dikkat etmeniz gerekir. Hacmin artması ya da azalması durumunda neler olacağını bilmeniz fayda sağlayacaktır. Eğer işlem hacmi düşerse bu durumda piyasa daha kolay manipüle edilebilir hale gelecektir. Bu durum yatırımcı sayısının azalmasını da beraberinde getirir.

Sanal para işlem hacminin artması ise yatırımcılar açısından olumlu olup bu tür ortamlarda getiri tahmini yapmak biraz daha rahat olur. Hacmin artması piyasanın yükseliş trendine girdiğini, gelecekteki iyimser fiyatları ifade eder. Bu gibi analizleri daha doğru şekilde yapabilmek adına bitlo.com adresini inceleyebilir, uzman bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Yatırım tavsiyesi değildir. Tanıtım yazıları için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

Yükleniyor...
WhatsApp'tan Bize Yaz. Yardım Al!
Bilgi Al
1
Sormaktan çekinme,
Bir mesaj kadar yakınız!