fbpx

Google Keen Uygulamasını Duyurdu

1540
Google Keen Uygulamasını Duyurdu

Google Keen Uygulaması, Pinterest’e rakip olabilir! Google’ın deneysel uygulama ve hizmetlere odaklanan kurum içi kuluçka merkezi Area 120 team, yeni bir servis ile karşımıza çıktı. Keen adı verilen yapay zeka destekli yeni Google servisi, Pinterest platformuna rakip olarak geliştirilmiş gibi görünüyor.

Bugün kullanıma sunulan Keen platformu hem web üzerinden hem de Android uygulaması üzerinden erişilebilir durumda. “Google Alerts” servisinin modern bir haline benzeyen Keen platformu, kullanıcılarının web üzerinde spesifik konularda gözlem yapabilmelerine olanak tanıyor. 

Keen platformu ile kullanıcılar diledikleri konularda “Keen” adı verilen panolar oluşturabiliyor. Keen platformunu kullanmak için Google hesabınız ile giriş yapmanız gerekiyor. Sonrasında ise hakkında araştırma yapmak istediğiniz konuyu yazarak devam ediyorsunuz.

Bu konunun evde ekmek yapmaktan tutun da teknolojiye kadar herhangi bir konu olabileceğini de ekleyelim. Keen sahip olduğu yapay zeka desteği sayesinde araştırmak istediğiniz konu ile ilgili önerilerde de bulunabiliyor. Örneğin “Köpek eğitimi” ile ilgili bir arama yaptığınızda Keen size “Köpek eğitimi dersleri”, “Köpek eğitimi kitapları” veya “Köpek eğitimi kitapları” gibi önerilerde bulunuyor. 

Seçtiğiniz alan ve takip etmek istediğiniz önerileri de işaretlediğinizde Keen isimli panonuz oluşmuş oluyor. Pano içinde ilgi alanlarınız ve araştırmak istediğiniz konu içerikler yer alacak. Örneğimizden devam edecek olursak, oluşturulan “Köpek eğitimi” Keen’inde köpek eğitimi ile ilgili makalelerden tutun da konu ile ilgili YouTube videolarına kadar pek çok içerik yer alacak.

Google Keen

Tabii ki panonuzun içindeki içerikleri yönetebileceğinizi de ekleyelim. Keen’in bulduğu fakat hoşunuza gitmeyen bir içeriği panodan kolayca kaldırabilirsiniz. Dilerseniz Google Keen Uygulaması’nın Android uygulamasına buradan ulaşabilirsiniz.

Google Keen Uygulamasını Neden Kullanmalısınız?

Keen kurucularından Adams “Keen’de neye daha fazla zaman harcamak istediğinizi söylüyorsunuz ve daha sonra web’den ve bunun gerçekleşmesine yardımcı olmak için güvendiğiniz kişilerden birini seçiyorsunuz, ” diyor.

Herhangi bir konuda uzman olmasanız bile, o konuda ilgili olan ve bildiklerini bu uygulamada paylaşan kişileri bulabilirsiniz. Google’da aradığınız içerikleri oradan bulup, ilgi duyduğunuz içerikleri takip edebilirsiniz. Ayrıca bu içerikleri, sizinle aynı konuya ilgi duyan arkadaşlarınızla paylaşabileceksiniz.

Dijital dünyadan anında haberdar olabilmek için Instagram’da Sanatloji‘yi takip et!

Bir cevap yazın

Yükleniyor...
WhatsApp'tan Bize Yaz. Yardım Al!
Bilgi Al
1
Sormaktan çekinme,
Bir mesaj kadar yakınız!