fbpx

Google Adwords Nedir ve Nasıl Çalışır?

36
Google Adwords Nedir ve Nasıl Çalışır?

Google Adwords nedir? Öncelikle Google’ı tanıyalım. Tanımayan kimse yok ama yine de biraz bahsedelim. Google’da 1 saniyede 91,280 arama aynı anda yapılıyor. Her gün milyonlarca insan aramak istediği bilgiyi, ürünü veya hizmeti Google’da arıyor. Arama sonuçları sayfalarının çoğu Google reklamlarını içeriyor. İşletmeler tarafından ödenen Google Adwords reklamları, kullanıcılar işletmenizin sunduğu ürün veya hizmet türlerini tam olarak aradıklarında web sitenize alakalı ve nitelikli trafik çekmenin son derece etkili bir yolu olabilir.

Bu makalede, Google reklamlarının ne olduğunu, Google reklamlarının nasıl çalıştığını ve neden kendi Google reklamlarınızı yayınlamanız gerektiğini öğreneceksiniz.

Google Adwords Nedir?

Google, Google Ads kullanılarak arama sonuçlarında görünen ücretli reklamlar veya Görüntülü Reklam Ağı ve Google’ın Adsense programı aracılığıyla diğer web sitelerinde görünen reklamlar sunar.

Aşağıda Google arama sonuçlarındaki reklamların ve organik sonuçların nasıl listelendiğini görüyorsunuz.

google adwords nedir

Google adwords reklamları kırmızı alanın içerisinde olanlar, yeşil renkte olanlar ise organik sonuçlardır.

Google Adwords Nasıl Çalışır?

İşletmeler, web sitelerini 15-20 dakika gibi kısa bir sürede Google’ın ilk sayfasında rekabet edebilecek düzeye getirebilir. Google Ads, sistem içerisinde ürün ve hizmetlerinizi tanıtabileceğiniz birçok reklam çeşidi bulundurmaktadır. Ürünlerinizi sergileyebileceğiniz alışveriş reklamları verebilirsiniz. Hizmetinizi arayan kullanıcıların karşısına arama ağı reklamı ile çıkabilirsiniz. Görüntülü reklamlar vererek hedef kitlenize benzer ziyaretçilere sahip web sitelerinde reklamlarınız için hazırladığınız görseller yer alabilir. Bir mobil uygulamanız var ise, uygulama indirmeleri için reklam hazırlayabilirsiniz. Google’ın 2006 yılında YouTube video platformunu 1,65 Milyar Dolara satın almasıyla birlikte artık YouTube’da video reklamlarınızı verebilirsiniz.

google adwords nedir

Neden Google Adwords Kullanmalıyım?

Daha doğru ve daha fazla müşteriye ulaşmak istiyorsanız Google Adwords (Ads) reklamlarını kesinlikle etkili kullanmalısınız. Size gerçekten ihtiyacı olan potansiyel müşterileriniz satın almak istediği ürün veya hizmetleri öncelikle Google’da arar. Eğer doğru zamanda doğru müşterinin karşısına çıkıyorsanız rakiplerinizden hep bir adım önde olursunuz.

Google’da İlk Sayfada Çıkmanın Ücreti Nedir?

Google, reklam bütçeniz konusunda sizi tamamen özgür bırakıyor. Aylık bütçeniz binlerce TL olabileceği gibi bir kaç yüz TL’de olabilir. Google arama ağında sadece reklamlarınıza tıklayan kullanıcılar için maliyetlendirilirsiniz. Reklamlarınız gösterilir ancak tıklanmazsa hiçbir şekilde maliyet oluşmayacaktır. İlk sayfada çıkmak istiyorsanız, bütçenizi, Google Ads hesabınızı ve web sitenizi rakiplerinizden daha gelişmiş hale getirmelisiniz. Google, kullanıcılarının doğru sonuçlar almasını ister. Bu nedenle hedefiniz sadece web site trafiğinizi artırmak değil, reklamınızı tıklayanlara aradığı bilgiyi vermek olsun.

Gerçek Google Adwords Uzmanlarından Yardım Almak İçin Bizimle WhatsApp’tan İletişime Geçmeniz Yeterlidir

Bir cevap yazın

Yükleniyor...
WhatsApp'tan Bize Yaz. Yardım Al!
Bilgi Al
1
Sormaktan çekinme,
Bir mesaj kadar yakınız!