fbpx

En İyi Dijital Reklam Stratejileri 2021

1587
En İyi Dijital Reklam Stratejileri 2021

Dijital reklam stratejileri belirlemeye çalışmak biraz can sıkıcı olabilir. İşletmenizin reklamını yapmak için kullanabileceğiniz birçok farklı kanal ve platform vardır. Birçok insan için en zor kısım aslında bir başlangıç ​​noktası bulmaktır.

Eğer yeni bir başlangıç yapacaksanız ve farklı dijital reklam stratejileri arıyorsanız, muhtemelen en büyük endişelerinizden biri maliyet ve dijital reklamın sonuçlarıdır. Bu nedenle, bu yazımızda, en iyi Dijital Reklam Stratejileri ’nden, maliyetlerinden ve işletmeniz için faydalarından birkaçını ele alacağız.

Dijital Reklam Stratejileri ‘ni anlayabilmek için yazımızı okumaya devam edin ya da bizimle WhatsApp’tan iletişime geçin.

Web Tasarım

Web siteniz işinizin en önemli parçalarından biridir. Burası dijital mağazanızdır ve birçok potansiyel müşterinizin, ürünleriniz veya hizmetleriniz hakkında bilgi edineceği yer burasıdır. Çoğu durumda web siteniz, hedef kitlenizin aklında kalan tek adresiniz olabilir.

Diğer çevrimiçi reklam kampanyalarınızın birçoğu web sitenize trafik çekecek şekilde tasarlandığından, başarılı bir web site tasarımı ile müşterilerinizi etkileyebilirsiniz. Bu, potansiyel müşterilerinizin sitenizden satın alma işlemi gerçekleştirmesi için önemlidir.

İyi tasarlanmış bir site, ziyaretçilerin daha uzun süre kalmalarını ve şirketinizin sunduğu ürünlere daha fazla yatırım yapmalarını sağlayabilir. Ayrıca, potansiyel müşterilerinizle aranızdaki güveni oluşturur. Yapılan bir araştırmaya göre ziyaretçilerin yüzde 94’ünün kötü tasarım öğeleri nedeniyle bir web sitesine güvenmediği sonucuna varıldı. Dijital reklam kampanyalarınızın başarılı olması için profesyonel bir web sitesi gereklidir. Sitenizin düzenlenmeye ihtiyacı olduğunu düşünüyorsanız, bizimle WhatsApp’tan iletişime geçebilirsiniz!

Dijital reklam stratejileri

Arama Motoru Optimizasyonu

Web siteniz harika bir pazarlama aracı olabilir. Tabi potansiyel müşterileriniz Google’da web sitenizi bulabilirse.

Bunu yapmanın en iyi yolu arama motoru optimizasyonu ya da kısaca SEO’dur. SEO’ya yatırım yaparak, web sitenizi, ürünleriniz veya hizmetlerinizle alakalı aramalar için Google gibi arama motorlarında iyi sıralamaya yardımcı olacak şekilde geliştirebilirsiniz.

SEO, ürünleriniz veya hizmetlerinizle alakalı anahtar kelimeleri sitenize dahil etmeyi içerir; böylece kullanıcılar Google gibi arama motorlarında bu anahtar kelimeleri aradığında, alakalı sayfalarınız sonuçlarda görünür.

Hedef kitlenizin ne aradığını ve rakiplerinizin hangi anahtar kelimeleri hedeflediğini görmek için anahtar kelime araştırması yaparak sayfalarınız için en iyi anahtar kelimeleri belirleyebilirsiniz.

Hedef anahtar kelimelerinizle ilgili özgün içerikler yayınlayarak ve diğer kaliteli sitelerden backlink alarak sitenizin SEO’sunu iyileştirebilirsiniz. Doğru stratejiyle, sıralamalarınızı iyileştirme, daha fazla trafik kazanma, daha fazla potansiyel müşteri ve dönüşüm oluşturma potansiyeline sahipsiniz.

SEO, işletmenizi potansiyel müşterilere tanıtmanıza yardımcı olacak harika bir araçtır. SEO’ya yatırım yapmak marka bilinirliğinizi, organik trafiğinizi ve dönüşüm oranınızı artırabilir. Zaman alır, ancak sonuçları gördüğünüzde buna değer olacaktır.

SEO

Tıklama Başına Ödeme (PPC) Reklamcılığı

Tıklama başına ödeme ya da PPC, belirli anahtar kelimeler için arama motoru sonuçlarına reklam yerleştirmenize olanak tanıyan bir dijital reklamcılık modelidir.

PPC’de yeniyseniz, iyi bir başlangıç yapabilmek ve Google Arama sonuçlarına reklam yerleştirmenize izin verdiği için Google Ads, başlamak için en iyi yerdir.

PPC’nin en büyük avantajlarından biri (adından da anlaşılacağı gibi), yalnızca kullanıcılar reklamınızı tıkladığında ödeme yapmanızdır. Bu, işletmenizle ilgilenmeyen veya reklamlarınızı görmezden gelen kişilere bütçenizi boşa harcamak konusunda endişelenmenize gerek olmadığı anlamına gelir.

PPC aynı zamanda etkili bir reklamcılık stratejisidir çünkü bir kampanya başlattığınız anda sonuç üretmeye başlayabilir. Zaman alan SEO’nun aksine, PPC hemen satış ve dönüşümler oluşturabilir.

Bu reklam türü işletmelerin en güçlü silahı haline geldi. Çünkü sadece gerçek müşterilerine reklam gösteriyorlar.

PPC, SEO ile birlikte iyi çalışır. Çünkü ikisini birleştirmek, işletmenize arama sonuçlarında görünmesi için birden fazla fırsat sunar. Kullanıcılar ürünleriniz veya hizmetlerinizle alakalı anahtar kelimeleri aradığında, şirketinizi arama sonuçlarında görme olasılıkları daha yüksektir.

Henüz organik olarak sıralanmıyorsanız, PPC onlara ulaşmak için harika bir yoldur ya da zaten organik olarak sıralanıyorsanız, sonuçlar sayfasında iki farklı noktada görünmeniz markanız için daha iyidir.

dijital reklam stratejileri

Sosyal Medya Pazarlaması

Facebook, Twitter ve Instagram gibi sosyal medya siteleri, hedef kitlenize ulaşmak ve onlarla bağlantı kurmak için büyük fırsatlar sunar. Bu nedenle, sosyal medya hesapları hızla dijital reklam vermenin en iyi yollarından biri haline geliyor.

Sosyal medya, reklam vermek için harika bir yer çünkü bu platformlarda çok fazla tüketici var. Aslında, Türkiye’deki yetişkinlerin yaklaşık yüzde sekseninin sosyal medya profili var. Yani kitlenizin en azından bir kısmının sosyal medyada aktif olma şansı yüksek.

Sosyal platformlar, kitlenizi yaş, cinsiyet ve yer gibi standart demografik bilgilerin yanı sıra ilgi alanları ve davranışlar gibi gelişmiş seçeneklere göre seçmenize olanak tanır. Bu, hedef kitlenizin bir parçası olma olasılığı en yüksek olan kullanıcılara ulaşmanıza ve sonuçlarınızı her kampanyayla en üst düzeye çıkarmanıza yardımcı olur.

Reklam için sosyal medya kullanmanın en büyük avantajlarından biri nispeten düşük maliyettir.

Aslında, B2B pazarlamacılarının yüzde elli’si sosyal medyayı reklamcılık için ‘çok’ veya ‘biraz’ düşük maliyetli bir seçenek olarak görüyor. Bu nedenle yeni müşterilere ulaşmak için uygun maliyetli bir reklam stratejisi arıyorsanız, sosyal medyayı değerlendirebilirsiniz.

İçerik Pazarlaması

İçerik pazarlama, işletmenize tüketicilere yararlı veya ilginç bilgiler sağlayarak dolaylı olarak reklam vermenin harika bir yoludur. Bloglar, videolar, infografikler ve hemen hemen tüm çevrimiçi platformlar için içerik oluşturabilirsiniz.


Sektörünüzden bağımsız olarak, özgün içerik yayınlamak hedef kitlenizle bağlantı kurmanın son derece etkili bir yoludur. Potansiyel müşterilerinizin ilginç bulduğu bilgileri paylaştığınızda, markanıza güvenme olasılıkları daha yüksektir.


Ayrıca içerik pazarlaması, şirketinizin dijital itibarını artırabilir. Hedef kitleniz, sektörünüzde güvenilir bir şekilde yeni bilgiler yayınladığınızı gördüğünde, alanınızda lider olduğunuza dair güvenleri olacaktır.

İçerik pazarlamasında başarılı olabilmek için düzenli bir yayın planına uymanız gerekir.

Ayda 16 kez veya daha fazla yayın yapan şirketler, ayda yalnızca birkaç kez yayın yapan şirketlere göre dört kat daha fazla trafik görür. Bu zor ve zaman alıcı bir süreç gibi görünebilir, ancak metin yazarlığı hizmetleri için bir ajansla ortaklık kurarak daha kolay hale getirilebilir.

Görsel öğeler kullanıcıların dikkatini çekebilir ve ilginç bilgilerle birleştirildiğinde sitenizde daha fazla zaman geçirmek istemelerini sağlayabilir. Ayrıca, infografiklerin sosyal medyada paylaşılması kolaydır, yani ziyaretçilerinizin sitenizden bir bağlantıyı takipçileriyle paylaşma şansını artırır.

İçerik pazarlaması, en iyi dijital reklamcılık yöntemlerinden biridir. Çünkü sosyal medya, Google Ads, hatta SEO gibi diğer pazarlama ve reklamcılık çalışmalarını destekleyebilir. Bu nedenle işletmeler içerik pazarlamasını, stratejilerinin temel bir parçası haline getirir.

marka ajansı

Dijital Reklamcılığa Etkili Bir Giriş İçin Bizimle Çalışabilirsiniz. WhatsApp Butonuna Tıklayarak Detaylı Bilgi Alabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

Yükleniyor...
WhatsApp'tan Bize Yaz. Yardım Al!
Bilgi Al
1
Sormaktan çekinme,
Bir mesaj kadar yakınız!