fbpx

En Güzel İlahiler ve İlahi Sözleri

1164
En Güzel İlahiler ve İlahi Sözleri

Allah (cc) ve diğer kutsallarımızı övmek ve onlara duyulan saygıyı göstermek amacı ile bestelenen ilahiler; manevi dünyamıza huzur veren ve insanın iç dünyasını besleyen eserlerdir. İlahi kelimesi köken olarak Arapçadan gelmektedir ve bu dilde “Ey Allah’ım” anlamına gelmektedir. Bu eserler yüzyıllar boyunca dini inançların dışa vurumu olarak karşımıza çıkmış ve her dönemde din ile insanlar arasında ciddi bağlar oluşturmuştur. Ülkemizde ilahiler genellikle Allah (cc) ve peygamberleri övmek amacı ile yazılmakta ve bestelenmekte olup, Klasik Türk Müziği’nin önemli türlerinden birisidir. Geçmiş yüzyıllara baktığımızda Yunus Emre ve Ahmet Yesevi ilahilerin temeli için oldukça önemli adımlar atmıştır. Bu tasavvuf ve halk şairlerinin eserleri günümüzde bile popüler olarak dinlenmektedir.

en güzel ilahi sözleri

En Güzel İlahi Sözleri

İlahilerde beste ve müzik kadar sözlerde önemlidir. Sözlerin içerdiği anlamlar, verdiği mesajlar, anlatmak istediği duygular dikkatle takip edilmeli ve bu duygular yaşanmaya çalışmalıdır. İlahileri dinlerken aynı zamanda sözlerini her zaman takip etmeniz kolay olmayabilir. Böyle durumlarda ilahi sözleri platformlarından ilahinizi dinlerken aynı zamanda sözlerini de takip edebilirsiniz. Sözleri ile beraber ilahi dinlediğinizde, vermek istediği duyguları çok daha yoğun şekilde yaşar ve ruhunuzu gerçek anlamda beslemiş olursunuz.

ilahi

En iyi İlahileri Dinle

En güzel ve beğenilen ilahileri dinlemek için ilahi dinle sitemizden faydalanabilirsiniz. Günümüzde ilahi denildiğinde akla ilk gelen isimlerden olan Abdurrahman Önül, Mustafa Demirci, Dursun Ali Erzincanlı, Sami Yusuf, Ömer Karaoğlu, Yusuf Karagöz gibi isimlerin en güzel ilahilerini dinleyebilir, bu ilahilerin sözlerine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Yüzlerce sanatçının, binlerce eserine hızlı bir şekilde ulaşmak, bu eserleri dinlemek ve ilahi sözlerine bakmak için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca kullanıcıların yaptığı yorumlar ve ilahiler hakkında verilen detaylar ile çok kapsamlı şekilde bilgiler alabilirsiniz. En beğenilen ve dinlenen ilahileri de yine ayrı olarak sizlere sunmaktayız.

İlahi Sözleri

İnsanı tamamen farklı bir manevi ortama ulaştıran, huzur veren, Allah ve peygamber sevgisini, onlara duyulan saygıyı ve özlemi hatırlatan ilahileri en güzel şekilde dinlemek ve sözlerini bilinçli şekilde anlamak bir ayrıcalıktır diye düşünüyoruz.

ilahi

Tanıtım Yazıları İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

Yükleniyor...
WhatsApp'tan Bize Yaz. Yardım Al!
Bilgi Al
1
Sormaktan çekinme,
Bir mesaj kadar yakınız!