fbpx

Başarılı İnternet Reklamları Nasıl Oluşturulur?

1552
Başarılı İnternet Reklamları Nasıl Oluşturulur?

Başarılı İnternet Reklamları hiç bu kadar önemli olmamıştı. Günümüzde insanlar akıllarına takılan en basit bir sorunda bile çözüm için internete başvuruyorlar. Bu nedenle işinizi insanların olduğu yerlerde pazarlamanız gerekir. İşletmeler, İnternet Reklamlarında başarıya ulaşabilirlerse gün geçtikçe büyümeye başlarlar.

Ancak İnternet Reklamları, tek bir standart kampanya oluşturmak, birkaç web sitesinde reklam yayınlamak ve bir günde başarıya ulaşmayı beklemek doğru değildir.

Başarılı İnternet Reklamları oluşturabilmek strateji ve tecrübe gerektirir. Öncelikle hedef kitlenizi tanımalısınız.

İnternet Reklamcılığı Türleri Nelerdir?

İnternet Reklamları, geleneksel pazarlamadan daha gelişmiş bir şekilde doğru hedef kitlenize tam olarak ulaşmanızı sağlar.

  • Google Reklamları
  • Facebook Reklamları
  • İnstagram Reklamları
  • YouTube Reklamları
  • E-Posta Reklamları
  • Uygulama İçi Reklamlar
  • Yeniden Pazarlama Reklamları

Her reklam türünün içerisinde farklı seçenekler bulunsa da neredeyse hepsinin çalışma mantığı aynıdır. Kullanıcıların davranışlarını kaydederek onların nelere ilgi duyabileceğini anlayan yapay zekaya sahiptirler. Bu yüzden herhangi bir ürün ile ilgilendiğinizde birçok yerde o ürünün reklamını görürsünüz.

Bu farklı reklam türlerinden en etkili ve doğru olanı tahmin edebileceğiniz gibi Google’dır. Peki, Google’da başarılı internet reklamı nasıl oluşturulur?

Başarılı İnternet Reklamları

Başarılı İnternet Reklamları İçin Strateji Oluşturmak

Google, reklam otomasyonunda başarıya ulaşmanız için birçok farklı etkeni kontrol ederek en iyi performansı sağlayan reklamları ilk sıralara yerleştirir. Bu yüzden rakibinizden daha fazla para ödüyor olmanız işletmenizi öne geçirme garantisi vermez. Doğru adımları uygulayarak rakiplerinizden hem daha az para ödeyip hem de daha fazla müşteri kazanabilirsiniz.

Google’ın Başarılı Reklam Etkenleri Nelerdir?

Google, her reklam verenin reklam hesabını yapay zeka teknolojileri sayesinde inceler ve reklamlarınızın performansını ölçer.

  1. Anahtar Kelimeler
  2. Web Site Hızı
  3. Tıklanma Oranı

Bu üç farklı etken reklamlarınızın kalite puanını belirler. Bunlara dikkat ederek reklamlarınızda başarıya ulaşabilirsiniz.

Anahtar Kelimeler

Google Arama Ağı reklamlarında gösterilmek üzere oluşturduğunuz her reklam grubu için anahtar kelimeler belirlemelisiniz. Bu anahtar kelimeler web siteniz ve sektörünüz ile ne kadar alakalı olursa reklam performansınız da bir o kadar artacaktır.

Web sitenizde, reklamlarınız için belirlediğiniz anahtar kelimeleriniz hakkında daha fazla içerik ve bilgi bulundurmalısınız. İnsanlar, hizmetleriniz ya da ürünleriniz hakkında arama yapıp sizin reklamlarınıza tıkladıklarında onları web sitenizde olabildiğince uzun süre tutabilmelisiniz. Bu da demek oluyor ki, ürünlerinizi ya da hizmetlerinizi birkaç cümleyle açıklamanız artık yeterli değil.

Örneğin “takım elbise” satışı yapıyorsanız, reklamlarınıza tıklayıp bir ürününüze ilgi duyan kullanıcılara takım elbise hakkında oldukça detaylı bilgi vermelisiniz. Takım elbisenin kumaşı, beden ölçüleri, resimdeki mankenin beden ölçüleri, rengi, yıkama talimatı, teslim süresi, ödeme seçenekleri gibi birçok detaylı bilgileri eklemelisiniz.

Web Site Hızı

Günümüzde artık kullanıcıları etki alanınıza alabilmek 3 saniyeye kadar düştü. Web siteniz 3 saniyeden fazla sürede açılıyorsa, reklamlarınıza tıklayan kişilerin %54’ü henüz ürünlerinizi görmeden sitenizi terk ediyor demektir.

Web sitenizin mobil ve masaüstü bilgisayarlardaki açılış süresini 3 saniye altına indirmelisiniz.

Tıklanma Oranı

Reklamlarınızın tıklanma oranı, oluşturduğunuz reklam grupları içerisindeki reklamlarınızın başlıklarıyla, açıklamalarınızın doluluğuyla doğru orantılıdır.

Doğru anahtar kelimelerle birlikte dikkat çekici başlıklar oluşturmalısınız. Açıklamalarınızı dolu dolu eklediğinizde kullanıcılara sanki reklam değilmiş gibi hissettirdiğinizde başarıya adım adım yaklaşıyorsunuz demektir. Başarılı sayabileceğimiz reklam performansları için tıklanma oranınız en az %5 olmalıdır.

Sanatloji İle Başarılı İnternet Reklamları Oluşturun

Web sitenizi nasıl hızlandıracağınızı, sitenizi ziyaret eden insanları nasıl müşteriye dönüştüreceğinizi bilmiyorsanız, tecrübeli ekibimize danışarak yardım isteyebilirsiniz. Daha fazla müşteri istiyorsanız hemen şimdi buraya tıklayarak ya da WhatsApp butonuna tıklayarak bizimle iletişime geç. İşletmeniz için en ideal reklam seçenekleriyle rakiplerinizden farklı olun. Sizin için faydalı olabilecek bir diğer içeriğimiz ise Web Site Trafiğini Artırma yazımızı okuyabilirsiniz.

Bizimle İşletmenizi Büyütmek İçin WhatsApp Butonuna Tıklamayı Unutmayın.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

Yükleniyor...
WhatsApp'tan Bize Yaz. Yardım Al!
Bilgi Al
1
Sormaktan çekinme,
Bir mesaj kadar yakınız!