fbpx

Amazon Amerikada Satıcı Hesabı Açma ve Danışmanlık

71
Amazon Amerikada Satıcı Hesabı Açma ve Danışmanlık

Amazon büyümeye devam ettikçe sitede satış yaparak bir e-ticaret işi kurma fırsatları da büyüyor. Bu nedenle Amerikada Satıcı Hesabı Açma yöntemini sizlerle paylaşıyoruz.

2022’de tüketicilerin %63’ü uygun fiyatlar, düşük kargo maliyeti ya da ücretsiz kargo fırsatı sayesinde bir mağazadan alışveriş yapmak yerine Amazon’u tercih etti. Bu eğilimler, önümüzdeki yılın 2022 ve 2023’te e-ticaret girişimcileri için muazzam bir potansiyele sahip olduğunu gösteriyor. Ancak, Amazon’un sunduğu muazzam fırsattan yararlanmak istiyorsanız, önce Amazon satıcı kayıt sürecinden geçmelisiniz.

Bu nedenle, hesabınızın doğrulandığından emin olmak için güncellenmiş yöntemlerle size yol göstereceğiz.

Amazon Amerika’da Nasıl Satış Yapılır?

Amazon’un başarılı olmasının sebeplerinden biri de Amazon’da işi kurmanın tek bir yolu olmamasıdır. Seçtiğiniz iş modelinden satmaya karar verdiğiniz ürünlere kadar platformda başarılı olmanın birçok yolu var. Ancak, iş modelinin türü ve seçtiğiniz ürün ne olursa olsun, Amazon’da satış yapmaya başlamak için gereken adımlar aynı kalır.

 • Öncelikle hangi iş modelinden başlamak istediğinize karar verin.

Private Label: Private Label, bir perakendecinin hali hazırda kendi markası veya etiketiyle üretilmekte olan bir ürünü yeniden markalaştırma/yeniden adlandırma sürecidir.

Wholesale: Wholesale, perakende pazarında tek tek satış yapmak için düşük maliyetli veya indirimli malları toplu olarak satın alma uygulamasıdır. Önce toplu satın alıp, tek tek satıyorsunuz.

Online ya da Retail Arbitrage: Satılabileceğini düşündüğünüz ürünlerin indirimli dönemlerinde satın alıp adet ile satış yapmaktır. Direkt toptancı yerine perakendeden alarak satış yapılıyor.

Dropshipping: Dropshipping, bir Amazon satıcısının kendi ürün envanterini tutmadığı, bunun yerine müşterilerinin siparişlerini doğrudan üreticiye veya tedarikçiye aktardığı bir iş modelidir.

Handmade: Amazon’un handmade satıcıları, Amazon pazarında satmak için kendi ürünlerini “elle” üreten kişilerdir. Örnekler arasında takılar, aksesuarlar, ev dekorasyonu ve daha fazlası sayılabilir.

 • İş modelinizi seçtikten sonra kargo planı oluşturabilirsiniz.
 • Fulfillment by Amazon (FBA – Amazon Tarafından Kargolanan)
 • Fulfillment by Merchant (FBM – Satıcı Tarafından Kargolanan)

Her iki yöntemin de artıları ve eksileri vardır, bu nedenle hangisinin işiniz için en iyi sonucu vereceğini belirlemek için her ikisini de araştırdığınızdan emin olun. Yine de birini veya diğerini seçmek zorunda değilsiniz. Siparişleri hem FBM hem de FBA ile gönderebilirsiniz.

 • Ardından satacağınız ürünlere karar verin.

Eğer satacağınız ürüne henüz karar vermediyseniz ücretli Amazon Ürün Bulma eklentilerini kullanarak çok satan ürünleri bulabilirsiniz.

Amazon Amerikada Satıcı Hesabı Nasıl Açılır?

Amazon’da neyi nasıl satacağınıza karar verdikten sonra oldukça kolay olan hesap açma sürecinizi tamamlayabilirsiniz.

https://services.amazon.com sitesine gidin.

amazon amerikada satıcı hesabı açma

Fiyatlandırma ve hesaplar arasındaki farkı görün.

Turuncu ‘Sign Up’ düğmesine tıklarsanız, hemen profesyonel bir satıcı için kayıt sayfasına yönlendirilirsiniz. Fiyatlandırmayı gör bağlantısı ise bireysel ve profesyonel hesaplar arasındaki farkı gösterir ve istediğiniz kaydı seçmenize olanak tanır.

Bireysel ve Profesyonel Hesaplar Arasında Seçim Yapın.

Ayda 40’tan fazla ürün satacaksanız, “profesyonel” olarak kaydolmak en iyi seçeneğinizdir. Hobi olarak satış yapıyor olsanız ve kendinizi profesyonel olarak görmüyorsanız bile bu plan paradan tasarruf etmenize yardımcı olacaktır.

Daha küçük ölçekte (yani ayda 40 birimden daha az) satış yapmayı planlıyorsanız, bireysel planı seçin. Ancak, bireysel planı seçerseniz ürünlerinizin Satın Alma Kutusu için uygun olmayacağını ve ürünlerinizin Amazon’da reklamını yapamayacağınızı unutmayın.

E-posta Hesabınızı Girin ve “Yeni Hesap Oluştur” Seçin.

Size uygun satıcı planını seçtikten sonra, satıcı hesabınız için e-posta adresinizi ve (seçtiğiniz) bir şifre girmenizin isteneceği aşağıdaki pencere açılacaktır.

İşiniz bittiğinde, ‘İleri’ düğmesini tıklayın.

amazon amerikada satıcı hesabı açma

Bu sizi bir önceki ekranda verdiğiniz e-posta adresine gönderilen bildirimi onaylamanız gerektiğini belirten ikinci bir ekrana götürecektir. Bu, Amazon’un girdiğiniz e-postayı doğrulama yöntemidir.

Amazon’dan bir e-posta olup olmadığına bakın ve sağladıkları bağlantı aracılığıyla bildirimi onayladığınızdan emin olun. Onayladığınızda otomatik olarak bu ekrana yönlendirileceksiniz:

amazon amerikada satıcı hesabı açma

Ülkenizi ve İşletme Türünüzü Seçin.

Amazon satıcı kaydı sürecindeki bir sonraki adım, aşağıdaki bilgileri paylaşmaktır:

 • Business Location: Bu, işletmenizin bulunduğu ülkedir. Amazon bunu doğrulayacağından bunun doğru olması son derece önemlidir.
 • Business Type: Aşağıdaki seçenekler arasından işletmenizi seçebileceksiniz (çoğu hesap’Özel sektöre ait’ kategorisini seçer):

State-owned business ( Devlete Ait İşletme )

Publicly-owned business ( Kamuya Ait İşletme )

Privately-owned business ( Özel Sektöre Ait İşletme )

Charity ( Hayır Kurumu )

None, I am an individual ( Hayır, ben bir bireyim )

Henüz bir şirketiniz yoksa “Hayır, ben bir bireyim” seçin. Bunu seçince, Amazon bir sonraki adımda tam adınızı isteyecektir.

amazon amerikada satıcı hesabı açma

Sonrasında butona tıklayıp devam edin.

Kişisel Bilgilerinizi Girin.

Amazon’a kişisel bilgilerinizi girmeniz gereklidir. Buna kimlik kartınızın ya da ehliyetinizin fotoğrafı dahil olabilir.

Girdiğiniz adresin doğru olduğundan emin olun çünkü Amazon, hesabınızı kullanmadan önce girmeniz gereken bir doğrulama numarası olan bir zarf gönderecektir.

Ayrıca onlara telefon numaranızı da vermeniz istenecektir. Bu işlem doğrulama amaçlıdır.

amazon amerikada satıcı hesabı açma

Butona tıklayıp devam edin.

Fatura Bilgilerinizi Girin.

Bir sonraki adımınız, Amazon’a fatura bilgilerinizi sağlamak olacaktır. Buna geçerli bir banka hesap numarası ve geçerli bir kredi kartı numarası dahildir.

amazon amerikada satıcı hesabı açma

Devam etmeden önce “Anlıyorum”a tıklayın. Bir sonraki sayfada, banka hesabınızı doğrulamanız istenecektir.

Banka bilgilerinizi doğruladıktan sonra kredi kartı bilgilerinizi girmeniz gerekecektir.

Ürünleriniz ve Amazon Mağazanız İçin Bilgileri Ekleyin.

Kredi kartı bilgilerinizi girdikten ve doğrulandıktan sonra size Amazon mağazanız ve satmayı planladığınız ürünler hakkında birkaç soru sorulacak.

Amazon satıcı kaydı sürecinin bir sonraki aşamasına geçmek için aşağıdakileri yanıtlamanız gerekir:

 • Amazon Mağazanızın Adı,
 • Ürünlerinizin UPC kodlarının olup olmadığı,
 • Herhangi bir sertifikanızın olup olmadığı,
 • Sattığınız ürünlerin üreticisi ve/veya marka sahibi iseniz ( Evet derseniz marka tescilinizi soracaktır )

Tüm soruları yanıtladıktan sonra butona tıklayıp devam edin.

Kimlik Doğrulaması

Kimliğinizin (ehliyet veya pasaport) resimlerini ve bir banka ekstresini yükleyerek kimliğinizi doğrulamanız istenecektir.

Belgelerinizi yükledikten sonra Gönder’e tıklayın. Son olarak, doğrulama sürecindeki diğer tüm adımları tamamladığınızda, daha önce sağladığınız işletme adresini onaylamanız istenecektir.

‘Onayla’ butonuna tıkladıktan sonra yeni bir ekran açılacaktır (eğer görüntülenen adres doğruysa yani). Bu adreste bir doğrulama koduyla birlikte bir zarf alacağınızı açıklar.

Ardından, zarfı aldığınızda, verilen kodu “Aşağıdaki kodu girin” alanına girin ve doğrulama işlemini tamamlamak için “İleri” ye tıklayın.

Doğrulandıktan sonra artık Amazon Amerikada satıcı hesabı nız ( ABD ) var demektir.

Daha fazla güvenlik için hesabınızda 2 adımlı doğrulama kurmanızı öneririz. Ancak, kimliğiniz ve işletme bilgileriniz doğrulandıktan sonra, başlamak için tek yapmanız gereken oturum açmaktır. https://sellercentral.amazon.com

Bu da, satıcı hesabınızın ana ekranının nasıl görüneceğidir (tabii ki henüz satış yapılmadan).

7 Yorum
  Cengiz

  amazon abd hesap açma hizmeti arıyorum yardımcı olur musunuz

  Dilara

  amazon hesabım suspend oldu açabilir misiniz

  Ergün

  amazon hesabımı askıya aldı çözümü var mı hocam

  Mehmet

  Amazonda satış yapmak için şirket gerekli mi?

  Yavuz

  amazon amerikada satıcı hesabı açmak için gerekli belgeler nedir?

  Dilaver

  Amazon Amerika hesabımı siz açıyor musunuz

  Murat

  Görsellerle detaylı anlatımınız için teşekkürler ama biraz güncelleme gelmiş amazona

Bir cevap yazın

Yükleniyor...
WhatsApp'tan Bize Yaz. Yardım Al!
Bilgi Al
1
Hadi Amazon Hesabını Açalım!