fbpx

Acronym24.com, Kısaltmaların Dünyası

987
Acronym24.com, Kısaltmaların Dünyası

Burada yüzbinlerce İngilizce kısaltılmış harf gruplarına ve bu grupların ihtiyacınız olan her açılımına ulaşabilirsiniz. Hatta ihtiyacınız olandan fazlasına ulaşıp farklı anlamlara, farklı kelime gruplarına ve kısaltmalara erişebilir ve kısaltmalar hakkında sonu gelmeyen bir yolculuğa çıkabilirsiniz. Acronym24’ün amacı ve misyonu, günlük hayattan akademik dile kadar sizi ingilizcenin engin kısaltma dünyasında bir nebze bilgilendirebilmek.

Kısaltma nedir?

Kısaltma; bir kelimenin, kelime grubunun veyahut bir cümlenin ilk harfi veya kelime gruplarının baş harfleri kullanılarak oluşurulan temsili harf grubuna denir. Türkçede kısa ad olarak isimlendirebileceğimiz harf grubunun ingilizce karşılığı ise “acronyms” veya daha yaygın kullanımıyla “abbrevations” olarak adlandırılır.

İngilizcede kısaltmalar

Her dilde yaygın olarak kullanılan kısaltmalar ingilizce gibi kelime haznesinin zengin olduğu dillerde ayrıca önem atfediyor. Özellikle günümüzde sosyal medyanın da kullanımının artmasıyla günlük hayatta tamamen kısaltmalardan oluşan cümleler dahi kurulabilmekte. İngilizce kısaltmalar günlük hayatta “argo” olarak tabir edeceğimiz şekilde kullanımlarının yanı sıra terminolojik olarak da yaygın kullanım alanına sahipler.

Acronym24, size ingilizce kısaltmalar ve açılımları dahil yüzbinlerce içerik sunuyor

Acronym24, günlük jargonda kullanılan kelime/kelime grubu kısaltmalarından tutun akademik dilde kullanılan kısaltmalara kadar bir  bilgi dağarcığına sahiptir. Fakat sadece bunları sahip olmakla  kalmayıp sizlere detaylı olarak bu kısaltmaların  hangi terminolojide kullanıldıklarını ve bu farklı terminolojilerde hangi anlama  geldiklerini tek tek sıralar. Kullanıldığı alana göre açılımları değişen bu kısaltmaları, sitenin tasarımı ve gruplandırma yöntemi sayesinde daha kolay kavrayacak ve kendilerine hafızanızda daha kalıcı bir yer edindirebileceksiniz.

Sunmuş olunan terminolojik sınıflandırma hizmeti sayesinde de spesifik olarak o kısaltmanın hangi alanda ne anlamda kullanıldığına dair detaylı bilgiye erişim imkanı elinizde.  Örneğin sitede SSFCU kısaltmasını arattığınızda; karşınızda SSFCU’nun terminolojik olarak değişik kullanımlarını liste halinde bulabilirsiniz (aşağıda da bununla ilgili örnek tabloya yer verilmiştir). Bunun sonucunda kolaylıkla kısaltmaların kullanıldığı alanlara erişebilecek ve kolaylıkla bu kısaltmaların açılımlarındaki farklılıkları gözlemleyebileceksiniz. Böylece okuduğunuz metinleri, duyduğunuz konuşmaları daha kolay analiz edebileceksiniz.

Bir cevap yazın

Yükleniyor...
WhatsApp'tan Bize Yaz. Yardım Al!
Bilgi Al
1
Sormaktan çekinme,
Bir mesaj kadar yakınız!